Nagrody w codziennym życiu

Nagrody w codziennym życiu

25 sierpnia 2017 Wyłącz przez Kasia

Nagrody i trofea stanowią bardzo ważną część naszego życia. Wbrew pozorom nie są one zarezerwowane wyłącznie dla wybrańców. Na nagrody można spojrzeć ze znacznie szerszej perspektywy, nie wyłącznie przez pryzmat złotego medalu, czy pięknej statuetki. Owszem prestiżowe nagrody niezwykle cieszą zwycięzców – filmowców, czy sportowców. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że my w codziennym życiu również otrzymujemy nagrody. Bardzo często ich nie dostrzegamy, jednak te nagrody są. Warto zdać sobie z tego sprawę.

Nagrody codziennego dnia

Pieniądze, warto od nich zacząć, ponieważ pieniądze są jednocześnie szczęściem i przekleństwem. Bardzo często myślimy, że pieniądze są najlepszą nagrodą, co prawda szczęścia wedle staropolskiego przysłowia nie dają, jednak w znacznym stopniu mogą ułatwić życie. Oczywiście jest to prawda, jednak warto mieć świadomość tego, że za pieniądze nie można kupić tych najważniejszych w życiu rzeczy. Mowa tutaj między innymi o miłości, szacunku, zdrowiu, czy akceptacji. Za pieniądze nie kupimy szczęścia.

Pieniądze uszczęśliwią nas na chwilę, jednak bez wspomnianej miłości, czy zdrowia, na nic się zdadzą. Warto na chwilę przystanąć i zastanowić się nad tym, czy pomimo tego, że zarabiamy więcej jesteśmy bardziej szczęśliwi? Czy kolejna podwyżka sprawiła, że czujemy się lepsi, pewniejsi siebie, bardziej doceniani? Czy większy przypływ gotówki sprawił, że wreszcie czujemy, że mamy wszystko i nic już nie potrzebujemy? Oczywiście nie! Pieniądze mają to do siebie, że uzależniają. Im będziemy mieli ich więcej, tym większe staną się nasze potrzeby. Jeśli będzie nas stać na dobry samochód, zapragniemy mieć helikopter. Gdy urządzimy już pięknie swoje mieszkanie, zdamy sobie sprawę z tego, że jest ono za ciasne i zapragniemy mieć dom. Wzrost przypływu gotówki jest uzależniający i musimy pamiętać o tym, że pieniędzy zawsze będzie za mało. Dlatego nie warto postrzegać ich przez pryzmat nagrody. Warto jednak zwrócić uwagę na inne kwestie w naszym życiu, które nagrodą ewidentnie są. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o uznaniu. O tym uczuciu, które sprawia, że czujemy się ważni i potrzebni. Jeśli pochwali nas przełożony, zostaniemy wyróżnieni przez władze państwowe, poczujemy się ważni. Uznanie jest nagrodą, o którą trudno w dzisiejszym życiu, dlatego w znacznym stopniu zyskuje na wartości.

Podobnie jest z szacunkiem, o który w dzisiejszych czasach bardzo trudno. Pewne jest jednak to, że jeśli wypracujemy u kogoś zaufanie, możemy liczyć się z tym, że zostaliśmy wyróżnieni. To równie cenna nagroda jak uznanie, która sprawia, że jesteśmy zdecydowanie bardziej cenni zarówno we własnych, jak i cudzych oczach. Pisząc o współczesnym świecie nie można byłoby pominąć tematu czasu. Dzisiaj nie mamy go dla siebie zbyt wiele. Mało ze sobą rozmawiamy, nie mówiąc o wspólnych posiłkach, czy spacerach. Poświęcenie komuś swojego cennego czasu, jest dla drugiej strony nagrodą cenniejszą niż dobra materialne. Czas to coś, co możemy poświęcić naszym bliskim – żonie, mężowi, dzieciom, czy przyjaciołom. Z pewnością docenią go oni bardziej niż kolejny, piękny prezent. Na samym końcu warto wspomnieć o miłości. Tak, w dzisiejszych czasach jest ona niemalże nagrodą. Biorąc pod uwagę przerażająco wysoki procent rozwodów oraz chęć zaspokajania wyłącznie popędu seksualnego, bez wzajemnego uczucia, miłość jest dla nas nagrodą.

I to taką nagrodą, którą należy nieustannie pielęgnować, aby nie spadła i nie roztrzaskała się na tysiąc kawałków, których nie da się posklejać.

http://ewpa-sklep.pl/category/bomag terminale płatnicze