Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Czar Wimbledonu

biznes.nokia6300.pl

Tenis uchodzi za sport elitarny i z całą pewnością jest w tym stereotypie wiele prawdy. Skuteczne szkolenie tenisisty musi zacząć się bardzo wcześnie, bo już w dzieciństwie i w ciągu kilkunastu lat pochłania niemałą sumę. Dobry trener tenisa może żądać wysokiej stawki godzinowej, ale rodzice, których na to stać i którzy oczami wyobraźni widzą swoje potomstwo jako zwycięzców Wielkiego Szlema, są gotowi wiele poświęcić.

Jednym z czterech wielkoszlemowych turniejów tenisowych jest ten rozgrywany na kortach Wimbledonu. To równocześnie najbardziej prestiżowa z tenisowych imprez, traktowana jako nieoficjalne mistrzostwa świata na korcie trawiastym, a od 1877 jako mistrzostwa Anglii. Na ten moment mamy za sobą 127 edycji tych wyjątkowych zawodów.

Wimbledon startuje zawsze na przełomie czerwca oraz lipca. Korty, gdzie rywalizują czołowe rakiety świata znajduje się w London Borough of Merton – jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu, na południe od centrum brytyjskiej stolicy. Cały kompleks liczy 19 kortów.

Łączna pula nagród to ponad 22 miliony funtów.

https://ocmer.com.pl/ https://www.nagrzewnice-sklep.pl