Imprezy firmowe są często spotykane

Jeszcze kilkanaście lat temu, nie do pomyślenia było, aby firmy organizowały imprezy, na których będą spotykali się ich pracownicy. Obecnie jest to uznawane za normę i właściwie nie ma się czemu dziwić. Coraz więcej jest firm, w których pracuje tak wiele osób, że chociaż mają one ze sobą kontakt przez telefon czy e – mail, to jednak nie mają możliwości się spotkać, porozmawiać czy chociażby zobaczyć jak wygląda osoba, która znajduje się po drugiej stronie.

Dlatego też takie imprezy organizowane w firmach, nazywane są imprezami integracyjnymi i mają za zadanie sprawić, aby pracownicy lepiej się poznali, aby zbliżyli się do siebie, bo takie zacieśnianie znajomości świetnie wpływa na późniejszą pracę firmy i sukcesy, które jest ona w stanie odnosić.

Zobaczmy jak to wygląda

Z pewnością warto zobaczyć jak wyglądają takie imprezy integracyjne i zastanowić się nad tym, gdzie mają być zorganizowane i w jakiej formie. Są takie, które trwają tylko kilka godzin, zorganizowane są w kręgielni albo w pubie, w którym można zagrać w bilard, a później wszyscy rozchodzą się do domów.

Z jednej strony takie rozwiązanie jest dobre, bo nie zajmuje wiele czasu, a więc jest większa szansa, że ludzie chętniej wezmą w nich udział, są tańsze w zorganizowaniu, ale też jednocześnie pracownicy mają bardzo mało czasu na bliższe poznanie się, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy mają okazję spotkać się na żywo. Są także takie imprezy integracyjne, które organizowane są na cały weekend. Wówczas tego czasu na poznanie się jest bardzo dużo, bo ludzie spotykają się jednego dnia rano, spędzają razem cały dzień, sporą część nocy i kolejny dzień.

W tym przypadku warto wynająć jakiś pensjonat albo domki nad jeziorem, tak aby mieć odpowiednio wiele miejsca na ugoszczenie wszystkich naszych pracowników, tak aby naprawdę miło wspominali taki wyjazd i mieli dostatecznie dużo czasu na bliższe poznanie się.

Dobra organizacja to podstawa

Z jednej strony możemy wynająć miejsce na imprezę integracyjną, zorganizować muzykę, ewentualnie kręgle, bilard albo paintball i niczym więcej się nie przejmować. Ale możemy także sprawić, że taka impreza integracyjna będzie niezapomniana.

To oznacza, że będziemy mogli wynająć firmę, która profesjonalnie zajmuje się przygotowywaniem tego typu imprez. Jej pracownicy będą z nami przez cały czas, a więc wszystko będą kontrolowali, ale również zaplanują różnego rodzaju gry i zawody sportowe. One z jednej strony sprawią, że nasi pracownicy będą mogli miło spędzić czas, z drugiej pozwolą im się poznać ze sobą w trochę innych warunkach niż biuro, a z trzeciej dadzą szefostwu możliwość sprawdzenia jakie interakcje panują w grupie i kto ma do czego naturalne predyspozycje.

Takie informacje będzie można wykorzystać później, podczas rozdzielania firmowych zadań. Imprezy integracyjne cieszą się sporym zainteresowaniem, a to oznacza, że pojawia się coraz więcej firm, które są w stanie je zorganizować w taki sposób, że będzie to świetnie spędzony czas. Wówczas nie tylko współpracownicy będą mieli szansę poznać się nawzajem, ale również szef i kierownicy będą mogli ich lepiej poznać.

duży wózek widłowy Siłowniki hydrauliczne