Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Igrzyska paraolimpijskie – przełamać bariery

www.hedinmortensen.com

Kolejne bardzo ważne, a przy tym cenne ze społecznego punktu widzenia wydarzenie sportowe to Igrzyska Paraolimpijskie, potocznie określane mianem Paraolimpiady. Są one rozgrywane co cztery lata, krótko po zakończeniu właściwych Igrzysk z wykorzystaniem tej samej infrastruktury. Ideą tych zawodów jest udział w nich osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz dysfunkcjami różnego rodzaju.

To okazja do wykazania się sportowymi umiejętnościami dla tych, którym los zamknął wrota do wyczynowego uprawiania sportu. W czasie tych para-igrzysk rozgrywa się większość konkurencji, w których biorą udział w pełni zdrowi sportowcy. Zasady i warunki są oczywiście nieco zmienione, tak by ludzie dotknięci niepełnosprawnością mogli bezpiecznie i skutecznie walczyć o trofea.

Choć impreza ta jest znacznie mniej medialna, to jednak pełni szalenie ważną funkcję. Integruje ludzi z ułomnościami, daje im impuls do walki o swoją przyszłość i codzienne życie. Co ciekawe, znacznie lepsze wyniki od swoich zdrowych kolegów uzyskują na para-igrzyskach Polacy, lokując się zwykle w pierwszej medalowej dziesiątce.

odwierty pod pompy ciepła poznań producent kabli