Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Zimowe igrzyska – trochę uboższy krewny

Jeśli jesteśmy przy tematyce igrzysk, to musimy wymienić również ich zimową odmianę. Siłą rzeczy cieszy się ona nieco mniejszą popularnością, ponieważ zimowe sporty są specyficzne. Mają one zagorzałych kibiców w tych państwach, w których z racji klimatu i ukształtowania terenu panują dobre warunki do ich uprawiania.

Dlatego ciężko szukać na listach startowych igrzysk zimowych zawodników chociażby z Afryki, gdzie o śnieg i lód generalnie trudno. Można powiedzieć, że zimowe igrzyska najbardziej interesują Europejczyków, Amerykanów oraz częściowo Azjatów. Ci ostatni mają na przykład znakomitych reprezentantów w skokach narciarskich w postaci Japończyków, z legendarnym Noriakim Kasai na czele.

Z oczywistych przyczyn, zawody w wariancie zimowym są rozgrywane w lutym. Wówczas najłatwiej o optymalne warunki, a większość sportowców powinna znajdować się w szczycie formy (z uwagi na niemal równolegle rozgrywane zawody pucharowe w poszczególnych dyscyplinach). Oczywiście wszystkie rozgrywki zimowych igrzysk są również transmitowane przez telewizje całego świata.

koparki gąsienicowe wynajem https://kwarcowespieki.pl/