Domy w sześcianie – holenderskie Cube Houses

Będąc w Holandii warto zobaczyć nietypowe rotterdamskie domy, czyli Cube Houses. Ich pierwowzorem były domy powstałe w Helmond. Zarówno jedne, jak i drugie stworzył architekt o ugruntowanej, światowej pozycji – Piet Blom.
Domy z Rotterdamu umiejscowiono na szczycie mostu dla pieszych. Cube Houses posiadają kubistyczną formę, są sześcienne i o krzywych ścianach. Jednak ich zadziwiająca zewnętrzna forma, to zaledwie połowa sukcesu.
Wnętrze domów można również określić jako bardzo oryginalne. Jego cechą jest olbrzymia funkcjonalność oraz znakomita przestronność. Każdy z rotterdamskich domków może pochwalić się jednakową wielkością.
Liczą one po 100 m kwadratowych, które to rozdysponowane są na trzech piętrach. Bardzo często piętro najwyższe pełni funkcję ogrodu. Domy te powstały w latach 70-tych ubiegłego wieku, jednak do dziś stanowią one niezwykłą atrakcję oraz częsty cel turystów, którzy na własne oczy zobaczyć chcą z zewnątrz słynne kubistyczne domki.
montaż pomp głębinowych poznań
Przeczytaj również: Najwyższe budynki w Polsce
Przeczytaj również: Sfinks, Tadż Mahal, Statua Wolności i inne sławne budowle, które musisz kiedyś zobaczyć!
Przeczytaj również: Zamki, kościoły i ratusze, czyli najładniejsze budynki w Polsce
Polecane artykuły

Dobre, bo polskie
Polskie przedsiębiorstwo powstałe w2008 roku z siedzibą we Wrocławiu, zajmujące się nie tylko produkcją telefonów, smartfonów ale również akcesoriów do urządzeń mobilnych a mowa o my Phone. To duże odkrycie na naszym lokalnym rynku, ponieważ producent udostępnił obsługę dwóch kart SIM bez konieczno

Domowe centra multimedialne
Czy dom może być naszym centrum rozrywki, w którym czekają na nas filmy, muzyka i gry? Oczywiście, że tak. Trzeba tylko je sobie odpowiednio zorganizować, ale w dobie nowoczesnych rozwiązań informatycznych nie stanowi to problemu. Przede wszystkim musimy posiadać komputer, a w niektórych domach jes