Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Wodne pompy ciepła

www.jednosc-boronow.pl

Źródłem ciepła dla pomp wodnych jest woda płynąca. Otrzymane ciepło pompy te przekazują do budynku, a cały ten proces jest ekologiczny i zupełnie bezpieczny dla środowiska.

Głównym ograniczeniem i jednocześnie problemem, z jakim spotykają się osoby zainteresowane takim pozyskiwaniem ciepła jest dostęp do wody płynącej. O ile w przypadku np.

pomp powietrznych problem z dostępnością źródła ciepła nie istnieje, to na pompy wodne pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Wodne pompy ciepła podzielić można na trzy główne grupy, które różnią się między sobą źródłem zewnętrznego zasilania.

Wyróżnia się wodne pompy elektryczne, olejowe oraz gazowe. Dla wszystkich trzech rodzajów źródłem ciepła jest woda płynąca.

Wybór źródła zasilania ma duży wpływ na końcową ekonomiczność nie tylko samej pompy, ale i eksploatacji budynku. Najbardziej korzystnym dla środowiska rozwiązaniem jest zamontowanie w budynku pompy zasilanej gazem, LPG jest bowiem stosunkowo ekologicznym rozwiązaniem.

Zasilanie pompy na gaz pozwala także na większe oszczędności – wodne pompy ciepła zasilane LPG mogą być nawet o połowę bardziej wydajne niż pompy z zasilaniem innego typu.

najtańszy prąd dla firm https://www.pro-mar.com.pl/oferta/wyroby-hutnicze/