Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Smartfon – życiowy organizer

www.language-consulting.pl

Już dawno minęły te czasy, kiedy telefon służył jedynie do dzwonienia, a także wysyłania krótkich wiadomości tekstowych zwanych potocznie SMS-ami. Współczesne trendy sprawiły, iż tradycyjne telefony zostały zastąpione nowoczesnymi, małymi, przenośnymi (mobilnymi) komputerami, posiadającymi w dodatku aplikację do realizacji połączeń głosowych. Podsumowując, zwykłe telefony zostały wyparte przez smartfony. Dla wielu osób, szczególnie tych, które są na co dzień aktywne i żyją z duchem czasu, posiadanie smartfona pozwala zachować oszczędność czasu oraz przestrzeni.

Nie trzeba już nosić ciężkiego komputera, pamiętać o ładowaniu, czy też synchronizacji różnych urządzeń. Nie ma też już potrzeby posiadania tradycyjnego komputera, które niewątpliwie zabiera dużo miejsca. Wszystko można mieć teraz w jednym, materialnie niewielkim, ale pod względem funkcji i możliwości – wielkim miejscu, czyli w smartfonie. Smartfon potrafi z powodzeniem zastąpić papierowy kalendarz o którym przecież tak łatwo zapomnieć, czy po prostu go zgubić.

Co więcej, ten funkcjonalny sprzęt pozwala na synchronizację poszczególnych terminów zawartych w wirtualnym kalendarzu z listą posiadanych w telefonie kontaktów.

Krzysztof Kroma www.crazyorange.pl