Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Jak zwiększyć ekonomiczność eksploatacji budynku

www.klinika-orka.pl

Aby twój dom był tani w utrzymaniu i nieszkodliwy dla środowiska wcale nie musi być pasywny lub energooszczędny. Można bowiem poprawić ekonomiczność eksploatacji nawet tradycyjnego budynku.

Oto kilka sposobów, jak można tego dokonać. Ocieplenie budynku – dzięki termoizolacji nawet samych ścian dom będzie lepiej akumulował ciepło wewnątrz i nie będzie się ono z niego ulatniało.

Zamontowanie kolektora słonecznego – dzięki temu rozwiązaniu zyskasz dodatkowe źródło energii np. do ocieplenia budynku lub do podgrzewania wody użytkowej.

Szczelne drzwi i okna – bardzo dużo ciepła ucieka z pomieszczeń, jeśli okna lub drzwi są nieszczelne. Ich uszczelnienie może zmniejszyć straty ciepła nawet o ponad połowę.

Instalacja pomp ciepła – pompy ciepła można zamontować także w domach starego budownictwa. Koszt ich instalacji liczy się co prawda w tysiącach złotych, ale pozyskaną dzięki nim energię będzie można wykorzystać zarówno do ogrzania budynku jak i podgrzania wody użytkowej. Tego typu instalacje często wykorzystują zbiorniki powietrza warszawa.

Tym samym rachunki będą nawet kilkukrotnie niższe, a inwestycja zwróci się po kilkunastu latach.