Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Jak korzystać z ubezpieczenia za granicą?

Niekiedy zdarzają się sytuacje podczas których chcemy skorzystać z zakupionego wcześniej ubezpieczenia turystycznego. Zazwyczaj następuje to wówczas, gdy zachorujemy. Co w takich momentach należy zarobić? Wszystko uzależnione jest od wysokości kosztów.

Część ubezpieczycieli zaleca, aby w przypadku niskich opłat za poradę lekarską, zapłacić z własnych pieniędzy. Jednakże po powrocie do kraju można zwrócić się do ubezpieczyciela o zwrot poniesionych kosztów. Czasem jednak spodziewane wydatki są znacznie wyższe.

Dotyczy to np. sytuacji, gdy jesteśmy hospitalizowani. Wówczas ubezpieczyciel natychmiast pokryje koszty naszego leczenia.

Warto mieć przy sobie zapisany numer telefonu na infolinię naszej firmy ubezpieczeniowej. W pierwszej kolejności należy skontaktować się z doradcą. Uzyskamy wtedy informacje, w jaki sposób mamy postępować.

Z kolei w szpitalu koniecznie trzeba pokazać lekarzowi naszą polisę ubezpieczeniową. Wówczas to szpital będzie ustalał z ubezpieczycielem dalszą procedurę. Znajomość tych przepisów znacznie przyspieszy nasze działanie.

stal automatowa https://ewaflor.pl/