Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Jak dbać o pompy ciepła?

www.secret.info.pl

Pompy ciepła są dość kosztowną inwestycją, dlatego należy dbać o regularną konserwację urządzenia. Dzięki temu pompę będzie można użytkować przez długi czas bez konieczności naprawy. Część czynności wykonuje się samodzielnie.

Przy bardziej profesjonalnych należy skorzystać z pomocy serwisu. Konserwacja pompy ciepła zależy od jej rodzaju. W przypadku ziemnej pompy ciepła większą część prac można wykonać samodzielnie.

Jedyne co trzeba posiadać do kawałek niepotrzebnej tkaniny. Trzeba bowiem dokładnie przetrzeć całe urządzenie, pamiętając jednocześnie o filtrze źródła dolnego. Z kolei zadaniem serwisu jest coroczny przegląd pompy.

Wówczas kontrolowane jest ciśnienie w systemie grzewczym. Kontrolowana jest także automatyka pompy oraz układ freonowy. Konserwacja pompy powietrznej przebiega w podobny sposób, chociaż jest nieco mniej skomplikowana.

Serwis zajmuje się sprawdzeniem układu freonowego. Kontrolowana jest również poprawność kodów urządzenia. Bardzo rzadko konieczne jest przeczyszczenie parowacza.

spółka obrotu gazem koparki