Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Fortepianowy dom

Bez wątpienia jednym z najciekawszych obiektów świata jest tak zwany Fortepianowy Dom. Ta gigantyczna konstrukcja przypomina prawdziwy instrument i sprawia naprawdę imponujące wrażenie! Fortepianowy Dom znajduje się w mieście Huainan w Chinach.

Co więcej, obok gigantycznego, czarnego fortepianu stoją również skrzypce, wykonane w całości z transparentnego szkła. W ich wnętrzu znajdują się również schody, które prowadzą na piętro.

Fortepianowy Dom został zaprojektowany i wymyślony głównie po to, by ściągać do miasta turystów z różnych zakątków świata. Fortepianowy Dom pełni obecnie funkcję ratuszu miejskiego, choć pierwotnie miał on służyć studentom kierunków muzycznych.

Co też ciekawe, budynek jest oświetlany. W nocy kontury instrumentów są zarysowane delikatnym, ledowym światłem, sprawiając, iż Fortepianowy Dom staje się jeszcze bardziej fascynujący.

Budynek można właściwie uznać za dzieło sztuki – ogromną instalację, mającą pełnić funkcję obiektu użytkowego. Obiekt ten bez wątpienia zasługuje na uwagę.

apos.com.pl