Cech.ilawa

Portal informacji praktycznej

Ekologiczne budownictwo dla każdego

Prowadzenie ekologiczne trybu życia jest obecnie modne i dotyka niemal wszystkich dziedzin codzienności. Chociaż produkty i usługi z oznakowaniem eko wciąż postrzegane są jako droższe niż standardowe, to nie zawsze są jednak zarezerwowane tylko dla wybranych. Podobnie jest z ekologicznym budownictwem, na które pozwolić może sobie już niemal każdy.

Co prawda budowa domu o niższym zapotrzebowaniu energetycznym jest droższa, niż budowa domu standardowego, to jednak zgłaszając projekt takiego budynku można otrzymać na niego dofinansowanie. Z drugiej strony jeżeli chcesz przeznaczyć 400 tysięcy złotych na budowę domu tradycyjnego o powierzchni 180 metrów kwadratowych, to za tę samą sumę możesz postawić dom energooszczędny lub pasywny o mniejszej powierzchni. Również ekologiczne ogrzewania, takie jak np.

instalacja pomp ciepła są coraz tańsze i ogólnodostępne, a takie rozwiązanie wcale nie wymaga najnowszego budynku, gdyż można jest stosować równie skutecznie w starych, wyremontowanych domach.

pręty ciągnione okrągłe https://gold-trade.pl/oddzial/oddzial-czestochowa/